2. edycja Biegu Miast Partnerskich za nami!

2. edycja Biegu Miast Partnerskich oficjalnie dobiegła końca. Wyniki powoli spływają, a medale i numery startowe, tak jak rok temu, są pakowane i wysyłane do swoich nowych właścicieli.

Oficjalnie w biegu udział wzięło ponad 70 osób z całej Europy. Do udziału w tej wirtualnej zabawie, tak jak było to w założeniu, grodziscy biegacze zaprosili biegaczy z miast partnerskich Grodziska Wielkopolskiego. A na to zaproszenie odpowiedzieli biegacze z litewskiego Birżai, bośniackiego Brodu, belgijskiego Merksplas i czeskiego Taboru.

Zdecydowana większość uczestników wybiegła na biegowe trasy w niedzielę. Choć Serbowie z Brodu, ze względu na to iż w niedzielę uczestniczyli w swoim biegu na dystansie 5 km, wystartowali już w sobotę. Mocna grupa biegaczy pojawiała się też w niedzielę rano w podgrodziskim Zdroju. Pogoda dopisała (zresztą była przewidziana w pakiecie), a las o tej porze roku mienił się wszystkimi barwami jesieni.

Czas ukończenia biegu chyba nie dla wszystkich był istotny. Również co do samego dystansu uczestnicy biegu nie trzymali się ściśle regulaminu. Najważniejsza była dobra zabawa i miło spędzony czas. I oczywiście była to też dobra motywacja do wyjścia z domu.

Impreza została dofinansowana z budżetu Gminy Grodzisk Wielkopolski w ramach projektu Zabiegane miasta partnerskie.

Komentarze są wyłączone.